6.1.2014

Jak to bylo s demolicí domu kultuty

Komentář redaktora Jaroslava Nedvěda uveřejněný v MF DNES dne 7.9. 2012 po jednání Zastupitelstva města Plzně.

V debatě plzeňských konšelů o referendu k obřímu obchodnímu komplexu Corso Americká včera zaznělo prohlášení, které by si měli na radnici nechat zarámovat a vyvěsit.
Vladimír Duchek z Pravé volby pro Plzeň přimomněl, že boje o sporný objekt zapříčinila neschopnost radnice postarat se o dotčené území v centru města už na začátku volebního období. "V dubnu loňského roku rada města, složená z ODS a ČSSD, navrhla zastupitelstvu zrušit architektonickou soutěž. Rezignovala na možnost, že by město získalo estetický názor na využití území", upozornil  Duchek. A zdůraznil, že když město stanovovalo dodatečně regulační podmínky pro oblast, varoval, že takové podmínky povedou k výstavbě monolitického objektu. "Zastupitelstvo města vedené koalicí ODS a ČSSD si nebylo schopné udělat architektonický názor. Výsledkem je odpor veřejnosti," prohlásil Duchek.

Nikdo nereagoval. Byla to pravda. Na dnešní problémy včetně manévrů kolem referenda si radnice zadělala sama.

Chyběla vůle řešit budoucnost důležité oblasti Plzně v době, kdy bylo dost času.Po přečtení komentáře je patrné, že 5% pro Pravou volbu v minulých komunálních volbách bylo málo.