Pravá volba pro Plzeň
Zastupitelstvo, které vzejde z těchto voleb, bude řídit naše město po další čtyři roky a důsledky některých jeho rozhodnutí přetrvají ještě podstatně delší dobu. V zastupitelstvu města hodláme uvažovat a chovat se tak, jako by zde byli s námi nejen naši voliči, ale i naši předci a naše děti.

Ing. Jan Anderle

 Ing. Jan Anderle Narozen v Plzni 1956
Manželka Ing. Dana Anderlová, knihovnice
Děti: Marie a Jakub

Historik architektury Ing. Jan Anderle se učil strojním zámečníkem, absolvoval gymnasium a po skončení vysoké školy pracoval jako výzkumný a vývojový pracovník v podniku Škoda. Dlouhodobý zájem o dějiny stavitelství jej přivedl do skupinky nadšenců, s nimiž v roce 1984 zakládal Klub Augusta Sedláčka, který se věnuje všestrannému studiu hradů, zámků a tvrzí. V současnosti má Klub, jemuž Jan Anderle od roku 1999 předsedá, několik stovek členů a mnohotvárnou odbornou i osvětovou činnost a získal respekt také na odborném poli. Po převratu v roce 1989 Jan Anderle opustil „jistotu“ zaměstnance a věnuje se jako nezávislý specialista průzkumům historických staveb a urbanistických celků. Toto své zaměření potvrdil roku 1993 absolvováním obdobně zaměřeného studia na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Jeho profesní působení provází rozsáhlá odborná publikační činnost a organizační práce na poli vědy, rovněž se věnuje popularizaci jejích výsledků v podobě článků a přednášek. Posledních několik let působí vedle své hlavní profese jako externí učitel na Katedře archeologie ZČU v Plzni. V roce 1990 vstoupil do komunální politiky, byv zvolen za Občanské fórum členem Zastupitelstva města Plzně. V souvislé řadě je opakovaně volen do městského nebo obvodního zastupitelstva, v jejichž odborných komisích se vyjadřuje zejména k otázkám stavitelství, územního plánování a ochrany kulturního dědictví. Hledání politické formy, která by vyjadřovala odmítnutí pražského centralismu, trvala na tradičních hodnotách, přirozeném řádu věcí a v tomto duchu postupovala při řešení běžných otázek veřejné správy, jej přivedlo mezi zakladatele Pravé volby pro Plzeň. V současnosti zasedá v Zastupitelstvu města Plzně jako předseda klubu zastupitelů Pravé volby pro Plzeň.


| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 05. 2010 | 9152 přečtení | Počet komentářů: 48861 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Hledej...
Vyhledat text

Napište nám
Naše emailová edresa: pravavolba@top.cz
Novinky
22.02.2022: Telegram Groups 2022 – TOP 120
Telegram is a very popular messaging application today. Telegram groups are the biggest reason for Telegram’s popularity. Thanks to these groups, people prefer to join these groups related to their fields of interest. Thanks to this highly secure messaging service, many people can easily exchange ideas with people with the same interests. This is one of the reasons why telegram is a highly preferred messaging application today. Telegram groups Telegram is an application that was put into service as of August 2013. Thanks to this application, people can be informed about many issues in a very short time. In this way, Telegram is an application that has managed to reach a very large audience in a very short time. Anyone interested in cryptocurrencies can join Telegram groups with crypto investors. Telegram groups it has been widely used recently. Telegram channels There, he can see the ideas of other investors and act in accordance with the perspective of different people in his investments. Or a person who is in an education group can be in the same Telegram group as people who have the same education. Situations like these also make the exchange of information much easier. If you want to communicate with other people who are interested in your field of interest, Telegram groups will be very suitable for you. Telegram crypto groups

31.01.2014: Převrat na radnici Plzně
16.09.2013: Kraj chce letiště v Líních. Čínská montovna ?
Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server